SITARA: WIEMY, ŻE BÓG JEST NASZYM OJCEM

Sitara* była zaledwie dzieckiem, kiedy jej matka zachorowała na postępujący paraliż. Aby się nią opiekować, Sitara musiała zrezygnować ze szkoły. Kiedy ktoś zaproponował, aby chrześcijanie pomodlili się za jej matkę, Sitara za zgodą ojca zabrała ją do kościoła.

 

Sitara i jej rodzeństwo są zdani na siebie.
Sitara i jej rodzeństwo są zdani na siebie.

Chociaż chrześcijanie modlili się za nią przez rok, zmarła. Ojciec Sitary był tym głęboko rozczarowany, co więcej, rodzina spotkała się z ostracyzmem i została obrzucona obelgami przez innych mieszkańców wioski za to, że szukała pomocy u chrześcijan. Ojciec obwiniał Sitarę i zabronił jej oraz pozostałym dzieciom spotykać się z chrześcijanami. Mimo to Sitara potajemnie uczęszczała do kościoła – ale za każdym razem, gdy ojciec się o tym dowiadywał, bił ją i pozbawiał jedzenia. Sześć lat temu ojciec Sitary zmarł nagle na niewydolność serca. Od tego czasu rodzeństwo (w wieku 21, 15 i 8 lat) jest zdane na siebie, ale pomagają im chrześcijanie. »Bardzo dziękuję za waszą pomoc. Wiemy, że Bóg jest naszym Ojcem. Kiedy tylko czegoś potrzebujemy, modlimy się, a on nas wysłuchuje« – mówi Sitara partnerom Open Doors.

 

Kolejne oblicza prześladowań

Haile jest przetrzymywany w areszcie od 17 lat

Haile jest przetrzymywany w areszcie od 17 lat

Pewnego ranka w drzwiach pojawiła się policja i zabrała Haile'a - syn Haile'a (18 lat) nie pamięta już wspólnych rodzinnych chwil.

KIRO: ISLAMIŚCI GROZILI MU ŚMIERCIĄ

KIRO: ISLAMIŚCI GROZILI MU ŚMIERCIĄ

Kiro stracił bliskich w ataku na swój kościół, po którym otrzymywał groźby - ale przebaczył swoim prześladowcom.

portret Adolfiny

Adolfina i Imeldo zostali wypędzeni

Ponieważ Imeldo głosił wiarę chrześcijańską, został uwięziony, a jego kościół zniszczony. Wtedy on i jego żona zostali wypędzeni.

Śip mapa

Światowy Indeks Prześladowań

Co roku Open Doors publikuje Światowy Indeks Prześladowań - ranking 50 krajów, w których chrześcijanie są najbardziej prześladowani.