KIRO: ISLAMIŚCI GROZILI MU ŚMIERCIĄ

Już jako dziecko Kiro zetknął się z dyskryminacją z powodów religijnych. Koledzy z klasy oraz nauczyciele dokuczali mu i bili go. Podczas gdy muzułmańscy uczniowie mieli przerwę, Kiro musiał wraz z innymi chrześcijańskimi uczniami wykonywać prace porządkowe. Jego matka nauczyła go, że zaszczytem jest cierpieć z powodu wiary w Jezusa.

 

Kiro otrzymał groźby śmierci po ataku
Kiro otrzymał groźby śmierci po ataku

Kiedy Kiro miał 20 lat, zamach bombowy wstrząsnął jego życiem: islamiści przeprowadzili atak na jego kościół, w wyniku którego około 400 osób zostało rannych, a 28 straciło życie. Wśród ofiar śmiertelnych była matka Kiro, ciotka i jedna z jego sióstr. Druga siostra przeżyła, ale była ciężko ranna. Kiro wyszedł z zamachu bez obrażeń, ale przeżycia związane z atakiem, rozpaczliwe poszukiwania bliskich w kilku szpitalach i w końcu identyfikacja ciał członków rodziny były traumatyczne. »Po tym, jak pocieszałem moją siostrę w szpitalu, a także innych rannych, krzyczałem, płakałem i modliłem się« – mówi Kiro. Nie mógł jednak poddać się rozpaczy, musiał opiekować się ranną siostrą i towarzyszył jej w sumie w 33 operacjach. Kiro przeżył też niebezpieczne spotkanie z islamskimi ekstremistami. Mężczyźni otoczyli go i grozili mu – dali mu siedem dni na zmianę religii – w przeciwnym razie ścięliby mu głowę. Nie było wyjścia, Kiro został zmuszony do ucieczki z kraju. Pomimo wszystkich prześladowań, jakich doświadczył, Kiro trwa w wierze w Jezusa Chrystusa i przebaczył prześladowcom, którzy sprowadzili na niego i jego rodzinę tyle cierpienia.

Kolejne oblicza prześladowań

Haile jest przetrzymywany w areszcie od 17 lat

Haile jest przetrzymywany w areszcie od 17 lat

Pewnego ranka w drzwiach pojawiła się policja i zabrała Haile'a - syn Haile'a (18 lat) nie pamięta już wspólnych rodzinnych chwil.

sitara

SITARA: WIEMY, ŻE BÓG JEST NASZYM OJCEM

Za każdym razem, gdy Sitara szła do kościoła, ojciec bił ją i odmawiał jej obiadu. Ale ona ufa Bogu jako swojemu ojcu.

 

portret Adolfiny

Adolfina i Imeldo zostali wypędzeni

Ponieważ Imeldo głosił wiarę chrześcijańską, został uwięziony, a jego kościół zniszczony. Wtedy on i jego żona zostali wypędzeni.

Śip mapa

Światowy Indeks Prześladowań

Co roku Open Doors publikuje Światowy Indeks Prześladowań - ranking 50 krajów, w których chrześcijanie są najbardziej prześladowani.