Oblicza prześladowań

Obicza Prześladowań

Osobiste historie prześladowanych chrześcijan

W ponad 50 krajach chrześcijanie doświadczają prześladowania, ponieważ kochają Jezusa. Światowy Indeks Prześladowań pokazuje jak silne są prześladowania w poszczególnych krajach. Świadomość, że za każdą liczbą kryje się konkretna osoba, jej historia, jej życie jest dla nas ogromnie motywująca do działania i przede wszystkim do modlitwy

Przeczytaj historie o odważnych ludziach z całego świata, którzy nie zaparli się swojej wiary i pozostali wierni Chrystusowi, nawet w obliczu groźby utraty życia. Prosimy o modlitwy za prześladowanych braci i siostry, aby mieli siłę wytrwać w godzinie próby!

 

 

Wszystkie świadectwa

Aresztowany, wypędzony i zagrożony śmiercią

Lauro z Meksyku

Jezus jest obecny

Aaron* z Erytrei

Cykl świadectw - Oblicza Prześladowań

Cykl "Oblicza Prześladowań"

Oblicza Prześladowań - OpenDoors - Haroon z Pakistanu

24:30 minut
Pakistan

Haroon jako wykształcony immam wyjechał do Europy przekonywać jej mieszkańców do nauki proroka. W Europie spotkał chrześcijan, którzy przez swoje świadectwo wskazali mu drogę do Chrystusa.

Cykl "Oblicza Prześladowań"

Będąc na dnie spotkał Jezusa – Navid z Iranu

24:30 minut
Iran

Choć byli muzułmanie, którzy nawrócili się na chrześcijaństwo mogą spotkać się szykanami, czy pewną dyskryminacją ze strony społeczeństwa, to jednak największe prześladowanie grozi im ze strony rządu.
W Iranie konwersja z islamu na chrześcijaństwo jest karana śmiercią. Z takim właśnie zagrożeniem musiał zmierzyć się Navid, który spotkał Jezusa osobiście.

Cykl "Oblicza Prześladowań"

Naśladowanie Jezusa oznacza wojnę – Ayes z Turcji

24:35 minut
Turcja

Ayes, poznała Chrystusa mieszkając w Europie. Pokochała Go z całego serca. Niestety musiała wrócić do Turcji. Tam spotkała się z odrzuceniem przez społeczeństwo. Zobaczyła, że naśladowanie Chrystusa to wkroczenie na pole bitwy, na którym jesteśmy zmuszeni do walki. Jednak Chrystus jest tym, któremu wszystko jest poddane.