Światowy Indeks Prześladowań

Oblicza prześladowań

Osobiste relacje prześladowanych chrześcijan

Liczby nie mają ani głosu, ani twarzy. Ale to właśnie o cierpiących mężczyznach, kobietach i dzieciach, którzy kryją się za liczbami, tak naprawdę chodzi w Światowym Indeksie Prześladowań. Dlatego Open Doors przedstawia historie osób, które są prześladowane z powodu wiary w Jezusa Chrystusa. Reprezentują oni miliony innych chrześcijan i ukazują ich twarz.

 

Haile jest przetrzymywany w areszcie od 17 lat

Haile jest przetrzymywany w areszcie od 17 lat

Pewnego ranka w drzwiach pojawiła się policja i zabrała Haile'a - syn Haile'a (18 lat) nie pamięta już wspólnych rodzinnych chwil.

KIRO: ISLAMIŚCI GROZILI MU ŚMIERCIĄ

KIRO: ISLAMIŚCI GROZILI MU ŚMIERCIĄ

Kiro stracił bliskich w ataku na swój kościół, po którym otrzymywał groźby - ale przebaczył swoim prześladowcom.

sitara

SITARA: WIEMY, ŻE BÓG JEST NASZYM OJCEM

Za każdym razem, gdy Sitara szła do kościoła, ojciec bił ją i odmawiał jej obiadu. Ale ona ufa Bogu jako swojemu ojcu.

 

portret Adolfiny

Adolfina i Imeldo zostali wypędzeni

Ponieważ Imeldo głosił wiarę chrześcijańską, został uwięziony, a jego kościół zniszczony. Wtedy on i jego żona zostali wypędzeni.

Rodzeństwo Nurula wywłaszczyło go.

Nurul został wywłaszczony ze swojego rodzeństwa.

Początkowo bracia i siostry Nurula tolerowali jego wiarę. Ale ponieważ zgromadzenie w jego domu rosło, odebrali mu spadek.

Nasser jest w więzieniu

Nasser jest w więzieniu

Ponieważ Nasser śpiewał pieśni uwielbienia z innymi chrześcijanami i czytał Biblię, mówi się, że "zagrażał bezpieczeństwu narodowemu". Dlatego właśnie jest w więzieniu.

 

Oblicza prześladowań
Noc miliona cudów

Czy słyszałeś o tym jak milion egzemplarzy Biblii zostało dostarczonych do Chin drogą morską? Jest to naprawdę niezwykła historia, dlatego zapraszamy Cię do wysłuchania opowieści Paul'a Estabrooksa, który był bezpośrednio zaangażowany w tą niezwykle niebezpieczną operację!

Zobacz również

Modlitwa o chrześcijanina

Pierwszą rzeczą, o którą proszą nas prześladowani chrześcijanie, to modlitwa. Poprzez modlitwę, bardziej niż przez cokolwiek innego czują naszą miłość i wsparcie- możesz mieć w tym swój udział.

Spotkanie z prelegentem

Jeżeli chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat prześladowanych chrześcijan nie musisz dłużej szukać! Zaproś jednego z naszych prelegentów na spotkanie w swoim domu, szkole lub kościele. Z przyjemnością odpowiemy na Twoje zaproszenie.

Bezpłatne materiały

Bezpłatny, miesięczny magazyn zawierający poruszające świadectwa i aktualne informacje z prześladowanego Kościoła wraz z Kalendarzem Modlitw.