NURUL: WYWŁASZCZONY PRZEZ RODZEŃSTWO

Nurul, jego sześciu braci i siostra mieszkali ze swoimi rodzinami, dzieląc wspólną posesję. Dla dobra rodziny, muzułmańskie rodzeństwo Nurula początkowo tolerowało cotygodniowe spotkania chrześcijan w jego domu.

 

Nurul z rodziną
Nurul i jego rodzina zostali wysiedleni przez jego rodzeństwo.

Ale w miarę jak kościół domowy Nurula się rozrastał, coraz bardziej złościli się na brata. Szykanowali Nurula i jego rodzinę, a czasami dochodziło do rękoczynów. W końcu sporządzili sfałszowany dokument, przekazujący rodzeństwu majątek, który Nurul odziedziczył po ojcu. Na tej podstawie postanowili wyrzucić Nurula i jego rodzinę z domu. Aby to wzmocnić, przyprowadzili ze sobą przywódców lokalnego meczetu. Nurulowi i jego rodzinie wyznaczono termin na opuszczenie wioski, w przeciwnym razie miano zniszczyć cały ich dobytek i wypędzić ich z wioski. Nurul wynajmuje teraz dom w innej miejscowości. Zachowanie rodziny spowodowało ogromne emocjonalne zranienie i rozczarowanie, ale Nurul dzięki łasce Boga był w stanie się z tym uporać: »Wybaczyłem im«.

Kolejne oblicza prześladowań

Haile jest przetrzymywany w areszcie od 17 lat
Erytrea - miejsce 6

Haile jest przetrzymywany w areszcie od 17 lat

Pewnego ranka w drzwiach pojawiła się policja i zabrała Haile'a - syn Haile'a (18 lat) nie pamięta już wspólnych rodzinnych chwil.

KIRO: ISLAMIŚCI GROZILI MU ŚMIERCIĄ
Egipt - miejsce 20

KIRO: ISLAMIŚCI GROZILI MU ŚMIERCIĄ

Kiro stracił bliskich w ataku na swój kościół, po którym otrzymywał groźby śmierci - ale przebaczył swoim prześladowcom.

sitara
Indie - miejsce 10

SITARA: WIEMY, ŻE BÓG JEST NASZYM OJCEM

Jedes Mal wenn Sitara zu Kirche ging, verprügelte ihr Vater sie und verwehrte ihr das Abendessen. Sie aber vertraut auf Gott als ihren Vater.

Śip mapa

Światowy Indeks Prześladowań

Co roku Open Doors publikuje Światowy Indeks Prześladowań - ranking 50 krajów, w których chrześcijanie są najbardziej prześladowani.