NASSER NAVARD-GOLTAPEH: »ZAGROŻENIE DLA BEZPIECZEŃSTWA NARODOWEGO« PRZEZ CZYTANIE BIBLII?

Nasser Navard-Goltapeh został aresztowany 24 czerwca 2016 r. i po czterech miesiącach zwolniony za kaucją. W maju 2017 r. skazano go na 10 lat pozbawienia wolności za »działalność misyjną« i »działania przeciwko bezpieczeństwu narodowemu«. Jest jednym z wielu chrześcijan nawróconych z islamu uwięzionych pod takimi zarzutami.

 

Nesser z Iranu
Nasser jest przetrzymywany w więzieniu Evin od stycznia 2018 r.

»Czy spotkania kilkorga chrześcijan, którzy śpiewają pieśni i czytają razem Pismo Święte w prywatnym domu, jest aktem przeciwko bezpieczeństwu narodowemu?« zapytał Nasser Navard-Goltapeh w liście otwartym do rządu. Od 20 stycznia 2018 r. jest przetrzymywany w więzieniu Evin, znanym z okrutnych warunków. Kilkakrotnie występował o ponowne rozpatrzenie sprawy, lecz jego wniosek zawsze był odrzucany. Odmówiono mu również pomocy medycznej. W sierpniu 2021 r., w dniu jego 60. urodzin, matka Nassera wygłosiła gorący apel o uwolnienie Nassera. Powiedziała, że jej syn »nie zrobił przecież nic złego, a jedynie został chrześcijaninem«.

 

Kolejne oblicza prześladowań

portret Adolfiny

Adolfina i Imeldo zostali wypędzeni

Ponieważ Imeldo głosił wiarę chrześcijańską, został uwięziony, a jego kościół zniszczony. Wtedy on i jego żona zostali wypędzeni.

Haile jest przetrzymywany w areszcie od 17 lat

Haile jest przetrzymywany w areszcie od 17 lat

Pewnego ranka w drzwiach pojawiła się policja i zabrała Haile'a - syn Haile'a (18 lat) nie pamięta już wspólnych rodzinnych chwil.

sitara

SITARA: WIEMY, ŻE BÓG JEST NASZYM OJCEM

Za każdym razem, gdy Sitara szła do kościoła, ojciec bił ją i odmawiał jej obiadu. Ale ona ufa Bogu jako swojemu ojcu.

 

Śip mapa

Światowy Indeks Prześladowań

Co roku Open Doors publikuje Światowy Indeks Prześladowań - ranking 50 krajów, w których chrześcijanie są najbardziej prześladowani.