Prześladowania w Kuwejcie

Kuwejt

43
ŚIP
2020
Kuwejt
Religia
Islam
Ranking poprzednie lata
43
ISO
KW
Kuwejt
Chrześcijan
0,51
Populacja
4.25
Islamski ekstremizm
Dyktatorska Paranoja
Życie prywatne: 13.200
Życie w rodzinie: 13.100
Życie w społeczeństwie: 9.900
Życie w państwie: 11.500
Życie w kościele: 13.400
przemoc fizyczna: 0.700

Okres badawczy

1 listopada 2018 – 31 października 2019

Uzyskane wyniki

Życie prywatne: 13.200
Życie w rodzinie: 13.100
Życie w społeczeństwie: 9.900
Życie w państwie: 11.500
Życie w kościele: 13.400
przemoc fizyczna: 0.700

Przyczyny prześladowania chrześcijan w Kuwejcie

Przejście z islamu na inne wyznanie nie jest oficjalnie uznawane i może skutkować problemami prawnymi w kwestiach osobistych i majątkowych.

Działania ewangelizacyjne są surowo zabronione, jak również chrześcijańskie nauczanie i posiadanie literatury religijnej, które są uważane za obraźliwe dla islamu.

Chrześcijańscy obcokrajowcy stosunkowo bez problemu mogą nieformalnie praktykować swoją wiarę. Jednakże istniejące oficjalnie zarejestrowane miejsca spotkań są zbyt małe w stosunku do liczby przychodzących tam osób, co wprowadza napięcia pomiędzy różnymi grupami chrześcijan. Uzyskanie pomieszczenia na nabożeństwa jest wyjątkowo trudne.

Przyczyny zmiany miejsca w ŚIP 2020

W przypadku Kuwejtu odnotowano 2-punktowy wzrost, co jest głównie związane z dostępem do nowych źródeł informacji i ponownym oszacowaniem sytuacji w kraju. Jednakże w przypadku innych krajów również nastąpił wzrost liczby punktów, więc pozycja Kuwejtu w ŚIP 2020 się nie zmieniła.

Życie codzienne chrześcijan w Kuwejcie

Wierzący Kuwejtczycy pochodzący z muzułmańskich rodzin są przymuszani przez swoje rodziny, by wyprzeć się wiary. Zdarza się, że chrześcijanie doświadczają bardzo silnych nacisków ze strony rodziny i uniemożliwia im się zawarcia oficjalnego chrześcijańskiego małżeństwa czy przeprowadzenia chrześcijańskiego pogrzebu. Muszą się również mierzyć z dyskryminacją, nękaniem, nadzorem policyjnym oraz zastraszaniem przez straż obywatelską.

Chrześcijańscy migranci mogą spotykać się na wspólnych nieformalnych nabożeństwach, jednak spotykają się z szeregiem ograniczeń. Kobiety w pracy narażone są na molestowanie i wykorzystywanie seksualne.

Niezwykle rzadko odnotowuje się doniesienia na temat skrzywdzonych, uwięzionych czy zabitych z powodów religijnych.

W jaki sposób Open Doors pomaga chrześcijanom w Kuwejcie?

Open Doors wspiera ciało Chrystusa w krajach Półwyspu Arabskiego organizując modlitwę, prowadząc dystrybucję literatury chrześcijańskiej i Pisma Świętego oraz szkoląc wierzących i pastorów. Szczegółowe informacje na temat ww. programów nie są powszechnie dostępne ze względów bezpieczeństwa.

Intencje modlitewne

Módlcie się, aby obniżył się radykalizm islamski.
Módlcie się, aby przywódcy plemienni odróżniali wiarę od kultury, pozwalając swoim członkom swobodnie wyrażać swoją wiarę, zamiast traktować chrześcijan tak, jakby zdradzali swoją rodzinę i plemię.
Módlcie się, aby kościoły mogły kupować lub wynajmować budynki na cele kultu religijnego.
Módlcie się, aby obecny rząd działał na rzecz większej wolności słowa, religii i zdromadzeń.

Modlitwa za Kuwejt

Boże Ojcze, dziękuję Ci za świadectwo naszych braci i sióstr w Kuwejcie. Daj odwagę i mądrość wszystkim wierzącym - zwłaszcza tym nawróconym z islamu - by dzielili się światłem Chrystusa z otaczającymi ich ludźmi. Przynieś prawdziwą wolność religijną do kraju i pobłogosław kościołom, aby były one miejscem bezpiecznym dla wszystkich. Amen.

Wszystkie pola są wymagane. E-mail będzie wysyłany za pośrednictwem programu pocztowego.