ŚIP Nepal

Nepal

32
ŚIP
2020
Nepal
Religia
Hinduizm
Ranking poprzednie lata
32
ISO
NP
Nepal
Chrześcijan
1,28
Populacja
29.94
Religijnie motywowany nacjonalizm
Życie prywatne: 12.400
Życie w rodzinie: 10.800
Życie w społeczeństwie: 9.900
Życie w państwie: 12.100
Życie w kościele: 12.200
przemoc fizyczna: 7.000

Okres badawczy

1 listopada 2018 - 31 października 2019

Uzyskane wyniki

Życie prywatne: 12.400
Życie w rodzinie: 10.800
Życie w społeczeństwie: 9.900
Życie w państwie: 12.100
Życie w kościele: 12.200
przemoc fizyczna: 7.000

Przyczyny prześladowania chrześcijan w Nepalu

Wyznawcy hinduizmu, którzy nawrócą się na chrześcijaństwo, postrzegani są jako ci, którzy odeszli od wiary ojców i z tej przyczyny doświadczają silnych prześladowań. Konwertyci oraz członkowie kościołów protestanckich są nękani przez rodziny, przyjaciół, lokalne władze i najbliższe otoczenie. Najmniej problemów odczuwa Kościół Rzymsko-Katolicki i kościoły, w których gromadzą się obcokrajowcy. Od czasu do czasu hinduistyczni radykałowie wykorzystują brak stabilności politycznej w kraju i przeprowadzają ataki na chrześcijan, zazwyczaj nie spotykają ich za to żadne konsekwencje ze strony państwa.

Życie codzienne chrześcijan w Nepalu

Odnotowano przypadki ataków na kościoły, pobić, aresztowań oraz wyroków pozbawienia wolności dla chrześcijan. Chrześcijanie byli zastraszani i zmuszani do opuszczenia swoich domów i wiosek. Wprowadzono także prawne ograniczenia na szczeblu krajowym.

W jaki sposób Open Doors pomaga chrześcijanom w Nepalu?

Służba Open Doors w Nepalu koncentruje się na następujących działaniach:

  • dystrybucja Biblii, Biblii dla dzieci, książek do minibibliotek, materiałów szkoleniowych i materiałów do zajęć katechetycznych wśród prześladowanych chrześcijan
  • szkolenia: Kompleksowe szkolenia obejmujące moduły gotowości do radzenia sobie z prześladowaniami dla liderów i pracowników kościoła, kobiet, młodzieży, dzieci i grup rodzinnych
  • projekty na rzecz utrzymania i rozwoju lokalnej społeczności, nauka czytania i pisania dla dorosłych, kształcenie dzieci, kształcenie zawodowe oraz pomoc kryzysowa dla prześladowanych chrześcijan
  • rzecznictwo: pomoc prawna, seminaria prawne i organizacja pracy zespołów szybkiego działania w terenie, aby pomóc ofiarom prześladowań
  • projekty specjalne

Intencje modlitewne

Módl się o ochronę dla nowo nawróconych chrześcijan, którzy doświadczają ataków ze strony rodziny, a niejednokrotnie są wyrzucani z domów rodzinnych.

Często zdarza się, że osoba wierząca jest jedynym naśladowcą Jezusa Chrystusa w rodzinie i dlatego musi ukrywać praktyki religijne przed innymi członkami rodziny. Módl się, aby takie osoby znalazły bezpieczne miejsce spotkań z innymi chrześcijanami.

Nepal coraz bardziej przypomina Indie, gdzie hinduistyczni ekstremiści uzyskują coraz większe wpływy. Módl się o ochronę dla wierzących, którzy są zatrzymywani z powodu głoszenia ewangelii. Módl się, aby mieli oni dostęp do obrońców, a jeśli ich sprawy trafią do sądu, aby wyroki, które zapadną, były sprawiedliwe.

Modlitwa za Nepal

Panie Boże, Ty sam cierpiałem z rąk tych, których stworzyłeś. Ty rozumiesz ból naszych sióstr i braci, którzy są prześladowani przez swoich najbliższych. Prosimy wzmocnij ich i dodaj im wiary, aby wytrwali w miłości do Ciebie. Prosimy, pomóż zaleźć Twoim dzieciom miejsca, w których będą mogły Ciebie czcić w pokoju. Tych zaś, którzy zostali uwięzieni z powodu miłości do Ciebie prosimy daj siłę i nadzieję. Amen.

Wszystkie pola są wymagane. E-mail będzie wysyłany za pośrednictwem programu pocztowego.