Wiadomości

Iran: Maryam Zargaran zachęcona przez karty

Wydaje się, że kary pozbawienia wolności dla chrześcijan w Iranie wydłużają się

(Open Doors Polska) - Maryam Zargaran z Iranu przebywała w więzieniu od czterech i pół roku. Ostatecznie została zwolniona w zeszłym roku. Wiele osób brało wcześniej udział w akcji Open Doors pisania listów i kartek ze słowami zachęty dla niej. Ale dopiero po jej uwolnieniu Maryam mogła zobaczyć, ile osób naprawdę o niej myślało w czasie więzienia - władze nie dostarczały jej wszystkich przesyłek. Podczas wizyty nasi pracownicy pokazali Maryam skany kart i opowiedzieli o tysiącach osób, które modliły się za nią: "Nie wiedziałem o tym", mówi Maryam, wyraźnie zaskoczona. "Myślałam, że o mnie zapomniano, ale pamiętało o mnie tak wiele osób?

Zdjęcie: Maryam (źródło: Artikel 18)
Zdjęcie: Maryam (źródło: Artikel 18)

 

 

 

 

 

"Tak bardzo tęskniłem za dziećmi"

Kiedy widzi kolorowy list od małej dziewczyny, Maryam płacze. Przed pójściem do więzienia Iranka pracował jako nauczycielka muzyki. "Płakałam w więzieniu zawsze pierwszego dnia nowego roku szkolnego. Tak bardzo tęskniłam za dziećmi. Od czterech lat nie widziałam dzieci", mówi Maryam swoim łagodnym głosem. "Teraz widzę, że nie tylko myślałam o dzieciach, ale że były też dzieci, które o mnie myślały i modliły się za mnie".

Przed zakończeniem spotkania Maryam powiedział: "Czuje się cudownie, że tak wielu ludzi modliło się za mnie i myślało o mnie. Daje mi to tyle siły. Chcę wszystkim Wam podziękować. Być może nigdy nie będę w stanie spotkać się z Wami osobiście żeby podziękować - ale chciałabym powiedzieć Wam: DZIĘKUJĘ. Kocham Was. Jesteśmy rodziną w Jezusie!

Nadal wielu chrześcijan jest przetrzymywanych w areszcie i oskarżanych

Chociaż zwolnienie Maryam jest dla chrześcijan wielką radością, sytuacja wydaje się ogólnie pogarszać: również w ostatnich tygodniach i miesiącach chrześcijanie nawróceni z islamu byli wielokrotnie aresztowani czy oskarżani. Organizacja Middle East Concern twierdzi, że wyroki więzienia dla irańskich chrześcijan są przedłużane. Szczególnie jeśli pochodzą oni z kościołów domowych, które często składają się z chrześcijan nawróconych z islamu. Potrzebują oni naszej modlitwy.

Iran zajmuje 10. miejsce w Światowym Indeksie Prześladowań  2018 wśród krajów, w których chrześcijanie są najbardziej prześladowani.

Prosimy, módlcie się za chrześcijan w Iranie:

  • Dziękujmy Bogu za uwolnienie Maryama i radość, jakiej doświadczyła za pośrednictwem kartek i listów.
  • Módlmy się dalej za Maryam: „Nie jestem już w więzieniu, ale nie czuję się wolna". Kobieta cierpi na bezsenność i utratę apetytu.
  • Módlmy się za wielu chrześcijan, którzy nadal przebywają w więzieniach lub czekają na rozprawy sądowe.
  • Módlmy się o ochronę i mądrość dla nielegalnych Kościołów domowych, a zwłaszcza ich przywódców.