Módl się za pomocą

Codziennych Intencji Modlitewnych

Wesprzyj prześladowanych chrześcijan

Każdego dnia udostępniamy prośbę o modlitwę w intencji prześladowanego Kościoła. W ten sposób możesz modlić się za prześladowanych chrześcijan. Na tej stronie znajdziesz dzisiejszą prośbę modlitewną oraz listę próśb z ostatniego miesiąca.

Jeśli wolisz mieć te intencje modlitewne w ręku na papierze, możesz również zamówić kalendarz modlitewny zawarty w naszym magazynie.

Dzisiejsza intencja modlitewna

Pastor Million Gebreselasie jest więziony od ponad 17 lat za przynależność do kościoła nieuznawanego przez państwo. Prośmy Jezusa Chrystusa, aby umacniał i zachęcał jego i innych chrześcijan więzionych w Erytrei.

Dziękujemy za modlitwę!

Nasza modlitwa naprawdę wpływa na los prześladowanych sióstr i braci.

Prośby modlitewne z ostatniego miesiąca

Zamach stanu z 25 października wywołał wśród chrześcijan obawy przed powrotem dyktatury wojskowej. Chrześcijanie byli poważnie prześladowani aż do obalenia rządów prezydenta al-Bashira w 2019 r. Od tamtego czasu rząd tymczasowy skutecznie wpłynął na poprawę sytuacji chrześcijan. Módlmy się, aby zmiany, których udało się dokonać, nie zostały zaprzepaszczone.

W północnej Nigerii i sąsiednich regionach islamscy ekstremiści atakują liderów kościołów. Módlmy się o Bożą ochronę dla posługujących w skrajnie niebezpiecznych warunkach. Prośmy Jezusa Chrystusa również o pocieszenie dla rodzin niedawno zamordowanych przywódców, takich jak Reverend Silas i Reverend Shuaibu.

Ojciec Abdula* chciał go zabić, ponieważ syn przyniósł wstyd rodzinie, zostając chrześcijaninem. Abdul zdołał uciec i został przygarnięty przez znajomych chrześcijan. Módlmy się o Boże prowadzenie dla niego, ponieważ rozpoczyna studia; a także o pojednanie z ojcem.
* imię zmieniono

Jaali*, chrześcijanin nawrócony z islamu, nie może znaleźć pracy mimo bardzo wysokich kwalifikacji. W poszukiwaniu pracy musiał wyjechać z rodzinnego miasta, gdzie została jego żona Zawadi* i dwoje ich dzieci. Módlmy się o ochronę dla Zawadi i o to, by Jaali szybko znalazł pracę, aby rodzina mogła znów być razem.
* imię zmieniono

Ekstremiści islamscy stosują brutalną przemoc wobec chrześcijańskich migrantów z krajów Afryki południowej. Módlmy się o ochronę dla chrześcijan, którzy są atakowani z powodów religijnych, a także z pobudek rasistowskich.

Mohsen* został zmuszony do opuszczenia rodzinnego miasta, ponieważ tamtejsi ludzie próbowali go zabić. Módlmy się o Boże prowadzenie dla Mohsena i o dobry nowy początek w innym miejscu.
* imię zmieniono

Saliha* bardzo się boi, że jej bracia dowiedzą się, że została chrześcijanką. Według ich ekstremistycznych poglądów apostazja zasługuje na śmierć. Módlmy się, aby Jezus objawił się jej braciom, chronił Salihę oraz umożliwił jej spotkania z siostrami i braćmi w wierze.
* imię zmieniono

Amir* potajemnie podąża za Jezusem, ale rzadko uczestniczy w chrześcijańskich spotkaniach z obawy, że zostanie zdekonspirowany przez znajomych i będzie prześladowany. Módlmy się za niego i innych byłych muzułmanów w Tunezji – o mądrość, odwagę i prowadzenie Ducha Świętego.
* imię zmieniono

Amina* została wypędzona z domu przez rodzinę, ponieważ przyjęła Jezusa Chrystusa jako Pana. Módlmy się, aby znalazła nowy dom i nową duchową rodzinę.
* imię zmieniono

Mouha* został pobity przez swoich przyjaciół po tym, jak zobaczyli w jego torbie Biblię. Módlmy się o Bożą ochronę i pokój dla Salima i jego żony.
* imię zmieniono

Ojciec Fatimy*, chrześcijanki nawróconej z islamu, zabronił jej studiowania, aby całkowicie ją sobie podporządkować. Módlmy się o Fatimę, aby nadal miała możliwość kontaktu z innymi chrześcijanami i aby jej rodzina również otworzyła się na Ewangelię.
* imię zmieniono

Nieliczni chrześcijanie nawróceni z islamu są prześladowani przez ekstremistów, często także przez swoich krewnych. Módlmy się, aby Jezus Chrystus ich ochraniał w kraju nękanym przez wojny, biedę, głód oraz choroby i nadal budował swój Kościół.

Bliski Wschód

Rodzina Dschamili była oburzona jej decyzją o porzuceniu religii druzów i zostaniu chrześcijanką. »Szwagier powiedział mojemu mężowi, że powinien mnie zabić« – opowiada. Dziękujmy za to, że mąż Dschamili nawrócił się do Chrystusa. Módlmy się o ochronę dla chrześcijan pochodzenia druzyjskiego.

Bliski Wschód

Nihad otrzymuje groźby śmierci, ponieważ tłumaczy przesłanie Ewangelii niechrześcijanom.»Zanim się ożeniłem i na świat przyszedł mój syn, nie bałem się« – mówi – »Ale odkąd założyłem rodzinę, martwię się o nią«. Módlmy się o ochronę i błogosławieństwo dla jego służby.

Bliski Wschód

Pomimo zagrożenia prześladowaniami, coraz więcej muzułmanów, jezydów i druzów zostaje naśladowcami Jezusa. Dziękujmy za to przebudzenie i módlmy się za nawróconych chrześcijan, aby mieli możliwość kontaktu z innymi chrześcijanami i wzrostu w wierze.

Zorganizowane grupy przestępcze są rozsiane po całym kraju. Ich ofiarami padają przywódcy chrześcijańscy, którzy krytykują przestępczość oraz prowadzoną przez nich działalność. Módlmy się o ochronę, odwagę i mądrość dla liderów, ich rodzin oraz wspólnot.

Kultura wielu rdzennych plemion to mieszanka rzymskiego katolicyzmu z szamanizmem. Osoby, które odwracają się od takich wierzeń, traktowane są przez członków lokalnych społeczności jako zdrajcy. Módlmy się o ochronę dla tych chrześcijan.

Uzbrojone gangi kontrolujące całe regiony atakują chrześcijan, którzy głoszą Ewangelię i pomagają ludziom uwolnić się od uzależnień. Prośmy Jezusa Chrystusa, aby chronił swoich naśladowców przed atakami i doprowadził członków gangów do wiary w Boga.

Kontrola państwa jest szczególnie uciążliwa w regionach, w których żyje ludność wyznająca buddyzm oraz islam. Z tego powodu nie łatwo jest odnaleźć ukrywających się chrześcijan. Prośmy Chrystusa, aby współpracownicy Open Doors potrafili dotrzeć do samotnych chrześcijan z Bibliami oraz materiałami szkoleniowymi, a także o ochronę dla nich podczas tej niebezpiecznej pracy.

Władze dążą do ograniczenia wpływu chrześcijaństwa na społeczeństwo poprzez zwiększenie presji na kościoły. Dziękujmy Chrystusowi za to, że pomimo zaostrzonej inwigilacji partnerzy Open Doors nadal są w stanie docierać do wspólnot w różnych miejscach oraz prowadzić seminaria na temat radzenia sobie z prześladowaniami.

Uroczystości Bożego Narodzenia są ściśle monitorowane. Tylko ograniczona liczba osób może się zgromadzać, a w sieci wiadomość o święcie narodzin Zbawcy w ogóle nie może być rozpowszechniana. Módlmy się, aby pomimo wysiłków rządu, który stara się powstrzymać rozprzestrzenianie się Ewangelii, wielu Chińczyków nawróciło się do Chrystusa.

Za pośrednictwem sieci kontaktów w Chinach partnerzy Open Doors dostarczają Północnym Koreańczykom żywność i lekarstwa. Jednak granica jest ściśle strzeżona, a tajni agenci poszukują osób, które często przechodzą z jednej strony na drugą, zwłaszcza jeśli są to chrześcijanie. Módlmy się o Boże prowadzenie i ochronę dla wszystkich zaangażowanych w tę niebezpieczną pracę.

Dziś Północni Koreańczycy obchodzą urodziny Kim Dzong Suk, żony założyciela państwa Kim Ir Sena, która jest czczona jako »Matka Korei Północnej«. Zamiast kolęd śpiewane są piosenki na cześć rodziny Kimów. Módlmy się za chrześcijan, którzy dziś wspominają narodziny swojego Zbawcy i Króla.

Azja Środkowa

Kiedy Zjura* rozmawiał z mieszkańcami pewnej wioski o zbawczym poselstwie Jezusa Chrystusa, mieszkańcy pobili go i zranili w oko. Zjura przebaczył napastnikom i nadal odważnie mówi o Jezusie Dziękujmy Bogu, że Zjura nie odniósł cięższych obrażeń, prośmy o błogosławieństwo i ochronę dla niego.
* imię zmieniono

Azja Środkowa

»Lepiej by było, gdybyś był mordercą niż chrześcijaninem!« – wyzwał 22-letniego Amiela* jego wujek, pobił go i groził, że go powiesi. Rodzice Amiela również próbowali zmusić go do powrotu do islamu. Ostatecznie Amiel uciekł z rodzinnego domu. Módlmy się, aby znalazł pracę i wspólnotę oraz aby jego rodzina nawróciła się do Chrystusa.
* imię zmieniono

Muhammad Kece, chrześcijanin nawrócony z islamu, został aresztowany w sierpniu 2021 r. za publikację filmów wideo, w których krytycznie wyrażał się wobec islamu. W więzieniu jest szykanowany i poniżany. Módlmy się o uzdrowienie Muhammada i ochronę przed kolejnymi atakami.

Nepal

Po śmierci męża Sita* wraz z synem zamieszkali u jej rodziców. Ponieważ Sita jest chrześcijanką, jej hinduska rodzina nękała ją do tego stopnia, że w końcu Sita nie miała wyjścia i zdecydowała się na ucieczkę z domu. Sita znalazła schronienie i pomoc u chrześcijan. Módlmy się, aby jej rodzina poznała Jezusa Chrystusa.
* imię zmieniono

W ostatnich miesiącach hinduscy nacjonaliści w środkowych Indiach podsycali nienawiść do chrześcijan masowymi protestami oraz rozpowszechnianymi oszczerstwami. Wzywali także policję do rozprawienia się z przywódcami chrześcijańskimi. Módlmy się, aby Jezus napełnił chrześcijan swoim pokojem, dał im odwagę i mądrość, aby nie pozwolili się zastraszyć.

Talibowie próbują wytropić ukrywających się w kraju chrześcijan. »Krąży lista z naszymi nazwiskami« – mówi Saad*. »Kilka osób już straciło życie. Kilkoro chrześcijan zostało porwanych, inni zaginęli. Czujemy się jak ofiary jakiegoś ogromnego kataklizmu«. Spełnijmy prośbę Saada: »Jeśli kochacie Jezusa, módlcie się za nas«.
* imię zmieniono

Sahel

W październiku na wolność została wypuszczona zakonnica Gloria Argoti, jedna spośród kilkorga pracowników organizacji pomocowych i zgromadzeń misyjnych porwanych przez islamistów w ostatnich latach. Dziękujmy Jezusowi za uwolnienie siostry Glorii i módlmy się za Jeffa Woodke (60) oraz Kena Elliotta (87), którzy znajdują się w rękach porywaczy od ponad pięciu lat.

Modlitwa o chrześcijanina
Pierwszą rzeczą, o którą proszą nas prześladowani chrześcijanie, to modlitwa. Poprzez modlitwę, bardziej niż przez cokolwiek innego czują naszą miłość i wsparcie- możesz mieć w tym swój udział.
Bądź na bieżąco
Dzięki bezpłatnym materiałom Open Doors możesz pozostawać w łączności z prześladowanym Kościołem. Identyfikacja z cierpieniem naszym braci i sióstr jest fundamentem owocnej modlitwy.
Chrześcijanie modlą się na spotkaniu
Co możesz zrobić, aby pomóc prześladowanym chrześcijanom? Jest wiele sposobów aby się zaangażować! Odwiedź stronę i dowiedz się więcej!