Módl się za pomocą

Codziennych Intencji Modlitewnych

Wesprzyj prześladowanych chrześcijan

Każdego dnia udostępniamy prośbę o modlitwę w intencji prześladowanego Kościoła. W ten sposób możesz modlić się za prześladowanych chrześcijan. Na tej stronie znajdziesz dzisiejszą prośbę modlitewną oraz listę próśb z ostatniego miesiąca.

Jeśli wolisz mieć te intencje modlitewne w ręku na papierze, możesz również zamówić kalendarz modlitewny zawarty w naszym magazynie.

Dzisiejsza intencja modlitewna

Kraj ten po raz pierwszy znalazł się na Światowym Indeksie Prześladowań (50 miejsce). Rząd oskarża kościoły o wzniecanie zamieszek. Chrześcijanie są zastraszani, monitorowani, nękani, atakowani, aresztowani, uprowadzani lub przymusowo przesiedlani. Prośmy o wytrwałość dla chrześcijan w Nikaragui.

Dziękujemy za modlitwę!

Nasza modlitwa naprawdę wpływa na los prześladowanych sióstr i braci.

Prośby modlitewne z ostatniego miesiąca

Pablo* jest często przesłuchiwany, zastraszany i atakowany przez policję. W minionym roku został aresztowany, a następnie pobity. W ten sposób policja chciała na nim wymusić, aby nie prowadził działań ewangelizacyjnych. Prośmy Boga, aby umacniał i wspierał Pablo.

W wiosce położonej nieopodal Aleksandrii koptyjscy chrześcijanie zostali powstrzymani przez muzułmanów przed remontem swojego kościoła. Napastnicy uszkodzili pojazdy budowlane oraz zranili chrześcijan, a szef rady miejskiej nakazał wstrzymanie remontu i zamknięcie kościoła. Módlmy się o rozwiązanie kryzysowej sytuacji, tak aby kontynuowanie prac remontowych było możliwe.

Mąż Laili* rozwiódł się z nią po tym, jak dowiedział się, że została chrześcijanką. W związku z tym obecnie Laila musi samotnie zajmować się małą córeczką. Módlmy się, aby kościół, do którego dołączyła, był w stanie wesprzeć ją duchowo i materialnie.

Sami* nawrócił się do Chrystusa i wiele ryzykuje, próbując dotrzeć z Ewangelią do ludzi w swoim muzułmańskim środowisku. Prośmy Boga, aby chronił Samiego i prowadził go w jego niebezpiecznej misji.

Michael*, który był muzułmaninem, jest prześladowany przez mieszkańców wioski z powodu zmiany religii na chrześcijaństwo. Został zmuszony do opuszczenia wioski. Módlmy się o nowy start w innym miejscu zamieszkania.

Amina* uwierzyła w Jezusa Chrystusa. Z tego powodu została wyrzucona z domu przez swojego ojca. Módlmy się o nowy dom dla Aminy i o wspólnotę, która będzie ją wspierać w tej trudnej sytuacji.

Afryka Zachodnia

Ekstremistyczni, islamscy napastnicy przeniknęli z wnętrza Sahelu do krajów nadbrzeżnych Afryki Zachodniej (Gwinea, Wybrzeże Kości Słoniowej, Ghana, Togo, Benin). W Beninie w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku, w ostatnich miesiącach 2022 roku liczba zamachów wzrosła z 2 do 25. Prośmy Chrystusa o łaskę nawrócenia dla prześladowców.

W połowie stycznia prawdopodobnie członkowie Boko Haram spalili kościół. Zginął ks. Isaac Achi. Inny duchowny zdołał uciec, ale został postrzelony i musiał zostać przetransportowany do szpitala. Módlmy się o jego pełny powrót do zdrowia i pokój serca.

Uzbrojeni pasterze z ludu Fulani zaatakowali w połowie grudnia kilka chrześcijańskich wiosek, zabijając ponad 35 osób. Prośmy Boga o opiekę nad rodzinami pogrążonymi w żałobie rodzinami i o przemianę serc pasterzy Fulani.

W połowie stycznia członkowie Państwa Islamskiego zbombardowali kościół w północno-wschodniej części kraju. Zginęło co najmniej 17 osób, a około 20 zostało poważnie rannych. Módlmy się o uzdrowienie rannych, a także o pocieszenie tych, którzy stracili bliskich w ataku.

Pod koniec grudnia 2022 roku wioska zamieszkana głównie przez chrześcijan w północnym Mozambiku została zaatakowana, najprawdopodobniej przez dżihadystów. W ataku zginęło co najmniej dwóch mieszkańców wsi, czterech zostało rannych, a wielu musiało uciekać. Prośmy Boga o siłę dla tych, którzy zdołali uciec a teraz zaczynają wszystko od nowa.

Iman został uwięziony za wiarę w Chrystusa. Po wypuszczeniu na wolność musiał opuścić kraj. Dzisiaj wraz z rodziną prowadzi irańską wspólnotę chrześcijańską w Turcji. Módlmy się, aby wielu ludzi mogło nawrócić się do Chrystusa dzięki pracy Imana.

Wielu chrześcijańskich uczniów z buddyjskich środowisk obawia się wyśmiewania i dyskryminacji, z jaką spotykają się na co dzień w szkole ze strony kolegów i nauczycieli. Jezu Chryste, prosimy Cię, umacniaj uczniów i towarzysz im w trudnych sytuacjach.

54-letni chrześcijanin nawrócony z buddyzmu nagle zmarł. Mieszkańcy wsi odmówili rodzinie zwyczajowej pomocy i zakłócili pogrzeb. Nie zdołali mu jednak zapobiec, gdyż zebrało się na nim ponad 100 chrześcijan mieszkających w regionie. Módlmy się o pocieszenie dla rodziny zmarłego i o pokój wśród mieszkańców wsi.

Tuż przed Bożym Narodzeniem w stanie Chhattisgarh kilkaset osób należących do autochtonicznej społeczności plemiennej zostało eksmitowanych ze swoich domów, ponieważ przyjęli chrześcijaństwo. Kolejne ataki miały miejsce na początku stycznia. Módlmy się, aby Jezus osobiście objawił się napastnikom.

Nepal

Niepełnosprawny intelektualnie chrześcijanin Jiban Gurung zniszczył posągi hinduistycznych bóstw i obecnie przebywa w areszcie. Z tego powodu wściekli hindusi pobili go. Jeden z nich twierdzi, że to Pismo Święte uczy takiego zachowania. Módlmy się o Boże prowadzenie w tej sytuacji.

25-letni Lanju Miah* jest obrażany przez swoich krewnych, ponieważ został chrześcijaninem i przyjął chrzest. Aby zmusić go do powrotu na islam, zabroniono mu korzystania z obiektów użyteczności publicznej, takich jak studnia czy latryna. Módlmy się o siłę dla niego i zakończenie prześladowań.

W jednej z prowincji środkowego Laosu na początku stycznia aresztowano kilku chrześcijan za udział w nielegalnym przyjęciu bożonarodzeniowym. Ci spośród nich, którzy byli nieletni zostali wypuszczeni i mieszkają u swoich krewnych. Módlmy się, aby pozostali uczestnicy spotkania również odzyskali wolność.

Phuc*, będący liderem wspólnoty, mężem i ojcem zmarł w więzieniu na początku stycznia. Oficjalną przyczyną śmierci była choroba. Jego rodzina uważa, że zmarł gwałtownie, ponieważ w niewoli był torturowany, nie pozwolono im zobaczyć ciała zmarłego ani go pochować. Módlmy się o pocieszenie i pomoc dla jego rodziny.

Lokalne władze nadal utrudniają liderom kościoła prowadzenie pracy duszpasterskiej. Spotkanie liderów ze wszystkich części kraju zostało zakłócone przez policję. Prośmy Chrystusa o wytrwałość dla liderów, aby mimo przeciwności zawsze mogli się wspierać wzajemnie, a Kościół mógł wzrastać.

Po tym jak Gratia Pello zadeklarował w mediach społecznościowych wiarę chrześcijańską, został oskarżony o obrazę islamu. Przeciwko niemu wytoczono proces. Obecnie oczekuje na datę kolejnej rozprawy sądowej. Módlmy się o ochronę dla niego i jego rodziny oraz o mądrość dla jego prawników i sędziów.

Miraj*, chrześcijanin pochodzący z radykalnej muzułmańskiej rodziny, wspiera swojego ojca, który przebywa w więzieniu. Pomimo tego, że ojciec źle go traktował i jest alkoholikiem Miraj chce, aby nawrócił się do Jezusa. Prośmy Boga, aby działał w rodzinach podobnych rodzinie Miraja.

Państwo systemowo ogranicza działalność religijną. Chrześcijanie mogą spotykać się na nabożeństwach tylko w domach, jest zabronione dzielenie się wiarą z innymi. Prośmy Boga o umocnienie tamtejszego Kościoła; o to, by dał mu siłę i miłość do prześladowców.

W okresie sprawozdawczym Światowego Indeksu Prześladowań 2023 Chiny ponownie były krajem, w którym zniszczono lub zamknięto najwięcej kościołów i instytucji kościelnych. Wielu chrześcijan spotyka się w małych grupach, aby uniknąć nadzoru. Módlmy się o mądrość oraz ochronę dla naszych sióstr i braci w chińskim kościele podziemnym.

W Światowym Indeksie Prześladowań z 2023 roku Korea Północna ponownie zajmuje pierwsze miejsce, z najwyższym poziomem prześladowań, jaki kiedykolwiek zaobserwowano. Prośmy Wszechmogącego Boga o opiekę, ochronę, umocnienie i wybawienie dla chrześcijan funkcjonujących w ukryciu i obozach pracy.

Azja Środkowa

Chrześcijanie, którzy uciekli z Afganistanu, tak jak Habi*, nie są wolni od prześladowań nawet w miejscu, tymczasowego schronienia. Módlmy się, aby pomimo złych doświadczeń, mogli być światłem w swoim nowym miejscu schronienia.

Azja Środkowa

Yunusowi* i jego rodzinie udało się wykopać studnię na swojej posesji. Nawet mieszkańcy wsi, którzy kiedyś obrażali i bili Yunusa za to, że jest chrześcijaninem, teraz mogą dzięki niemu czerpać czystą wodę. Módlmy się, aby Yunus nadal odważnie wskazywał swoją postawą na Chrystusa.

Oficjalnie zarejestrowany kościół od lat bezskutecznie próbuje uzyskać uprawnienia do wykonywania operacji bankowych. Jego konta zostały zamrożone, ponieważ banki twierdzą, że kościół jest zaangażowany w »podejrzane« działania. Inne banki nie pozwalają kościołowi otworzyć konta. Módlmy się o Bożą interwencję.

Niger

Ataki islamskich grup ekstremistycznych sieją strach i terror wśród chrześcijan. Wielu uciekło i mieszka w obozach dla uchodźców. Módlmy się, aby chrześcijańskie dziewczęta i kobiety zostały ocalone przed porwaniami oraz przemocą seksualną, a chłopcy przed przymusowym poborem w szeregi ugrupowań ekstremistycznych.

Rząd zwiększył naciski na chrześcijan, których uważa za przeciwników komunizmu. Zwłaszcza przywódcy kościołów są monitorowani, aresztowani, porywani, nękani i maltretowani. Jezu Chryste, obdarz mądrością i wytrwałością przywódców, aby rząd nie zdołał zgasić ich zapału, a ich służba przynosiła obfity owoc.

Modlitwa o chrześcijanina

Pierwszą rzeczą, o którą proszą nas prześladowani chrześcijanie, to modlitwa. Poprzez modlitwę, bardziej niż przez cokolwiek innego czują naszą miłość i wsparcie- możesz mieć w tym swój udział.

Bądź na bieżąco

Dzięki bezpłatnym materiałom Open Doors możesz pozostawać w łączności z prześladowanym Kościołem. Identyfikacja z cierpieniem naszym braci i sióstr jest fundamentem owocnej modlitwy.

Chrześcijanie modlą się na spotkaniu

Co możesz zrobić, aby pomóc prześladowanym chrześcijanom? Jest wiele sposobów aby się zaangażować! Odwiedź stronę i dowiedz się więcej!