Nasze międzynarodowe działania

Wsparcie i zachęta

Nawet jeśli chcemy pomóc jak największej liczbie prześladowanych chrześcijan, ostatecznie zawsze chodzi o pojedynczego brata lub siostrę. Nasi bracia i siostry powinni nie tylko otrzymywać pomoc, ale osobiście doświadczać i czuć, że inni chrześcijanie troszczą się o nich i że nie są sami w swojej potrzebie. Dlatego istotną częścią służby jest odwiedzanie prześladowanych chrześcijan, aby ich wysłuchać, modlić się z nimi i zachęcać ich.

Jak pomagamy - nasze projekty

  • Osobiste wizyty u prześladowanych chrześcijan, aby ich wysłuchać, modlić się z nimi i dodawać im otuchy.
  • Pomoc prawna dla uwięzionych lub niesłusznie oskarżonych chrześcijan.
  • Zachęcanie prześladowanych chrześcijan, na przykład poprzez kampanie pisania listów

Pozostałe obszary naszych działań

Dziewczynka z Mozambiku czyta Biblię dla dzieci

Dzięki projektom dystrybucji Biblii, materiałów do studiowania Biblii i książek dla dzieci pomagamy tam, gdzie drukowanie lub dystrybucja Biblii są zabronione.

Szkolenia biblijne

Aby wytrwać w prześladowaniach, ważne jest, aby chrześcijanie byli mocno zakorzenieni w Słowie Bożym. Dlatego między innymi organizujemy szkolenia biblijne.

Projekty samopomocowe

Prześladowania często stawiają chrześcijan w trudnej sytuacji życiowej. Pomagamy im doraźnie i poprzez szkolenia i projekty samopomocowe lub mikrokredyty na rozpoczęcie działalności gospodarczej.

Służba prelegencka

Poprzez działania w krajach, w których panuje wolność religijna, przypominamy ludziom, że ponad 360 milionów chrześcijan doświadcza prześladowań i dyskryminacji.