Akcja zachęty dla Rikiy z Nigerii

Podczas jednego z nalotów islamistycznej grupy Boko Haram, młoda wdowa Rikiya straciła swój dom i dobytek. Nie mając na sobie nic poza ubraniem, udało się jej i jej dzieciom uciec. Współczucie innych chrześcijan dało jej nową odwagę. Mimo to, nie ma przed sobą łatwej drogi.

Prosimy zachęć Rikiyę kilkoma osobistymi słowami i wesprzyj ją modlitwą! Akcja zachęty trwa do 30.11.2020.

Zdjęcie: Rikiya (po prawej) i jej córka
Zdjęcie: Rikiya (po prawej) i jej córka – dzięki seminariom radzenia sobie z traumą stawiają pierwsze kroki w kierunku uzdrowienia

Dlaczego Rikiya i jej dzieci potrzebują naszej zachęty?

Kiedy Rikiya miała dwa lata została sierotą i zamieszkała wraz z babcią. Wyszła za mąż w młodym wieku i miała trójkę dzieci w trakcie swojego dziewięcioletniego małżeństwa: Jennifer, Peace i Joshua. Pewnego dnia jej mąż zachorował i zmarł – stało się to zaledwie dwa dni po pojawieniu się objawów.

Rikiya była jeszcze w głębokiej żałobie, zaledwie miesiąc po śmierci męża, gdy sąsiadka nagle wpadła do jej domu krzycząc: "W sąsiedniej wiosce domy się palą!” Rikiya podskoczyła i wybiegła na zewnątrz. Kiedy zobaczyła płonącą sąsiednią wioskę, wiedziała, że nie ma zbyt wiele czasu. Szybko zabrała swoje dzieci i zaczęły biec. Uciekli bez czegokolwiek przy sobie. Dopiero dwa miesiące później odważyli się wrócić do swojej rodzinnej wioski. Rikiya i jej dzieci straciły wszystko. "To nie było łatwe," powiedziała. "Byłam taka zdruzgotana".

Dzięki darczyńcom wspierającym Open Doors pomogliśmy Rikiyi finansując jej terapię radzenia sobie w traumie oraz udzielając jej mikropożyczki na zakup dwóch kóz. Kiedy zwierzęta mają małe, Rikiya może je sprzedać a za zdobyte pieniądze upić jedzenie, nasiona, ubrania lub zrobić opłaty szkolne dla swoich dzieci. "Przynieśliście mi nadzieję i uzdrowienie", mówi Rikiya. Współczucie innych chrześcijan dało jej pocieszenie i wzbudziło nadzieję. Jednak Rikiya nie ma przed sobą łatwej drogi, dlatego prosimy módlcie się za tę młodą wdowę oraz napiszcie do niej kilka słów zachęty!

Jak stworzyć taką wiadomość- ważne wskazówki dla piszących:

  • Najlepsze są kartki okolicznościowe, prace plastyczne dzieci i krótkie listy.
  • Pisz w języku angielskim, krótkim i prostymi zdaniami. Pisz drukowanymi literami.
  • Dla zachęty dołącz 1-2 wersety biblijne.
  • Wykaż się wrażliwością; nie rozpisuj się nad trudną sytuacją odbiorcy i nie opisuj błogosławieństw związanych z życiem w twoim kraju. 

Ze względów bezpieczeństwa pamiętaj:

  • Nie wspominaj o organizacji Open Doors w swoich listach.
  • Jeśli wysyłasz pocztówkę, prześlij ją w kopercie i nie umieszczaj na niej adresu Open Doors.
  • Możesz podać swoje imię i nazwisko, ale nie podawaj pełnego adresu.
  • Nie krytykuj religii narodowej ani ekstremistów religijnych, rządu, systemu sądowego ani przywódców politycznych.
  • Nie wysyłaj pieniędzy ani nie składaj propozycji pomocy.

 

Adres do wysyłki:

Rikiya
 c/o Open Doors
 Skr. Pocztowa 91
 02-783 Warszawa 59

 

Na pocztę od Was oczekujemy do 30.11.2020

Listy przekażemy dalej.

 

Wszystkie pola są wymagane. E-mail będzie wysyłany za pośrednictwem programu pocztowego.