Zachęta dla Bliskiego Wschodu przez aplikację

Zachęta dla Bliskiego Wschodu przez aplikację

Wiadomości dla chrześcijan z Iraku i Syrii

Nasi bracia i siostry w Syrii i Iraku potrzebują naszych modlitw. Powinni też wiedzieć, kto się za nich modli; być świadomi, że chrześcijanie na całym świecie myślą o nich, kochają ich i angażują się na ich rzecz. Ta wiedza daje im nową nadzieję i wiarę w chwilach zmęczenia i w obliczu wielu trudnych wyzwań związanych z trwającą w tych regionach wojną.

Aplikacja dla chrześcijan

Open Doors stworzyło aplikację, by móc dotrzeć do tych chrześcijan, którzy żyją w środku strefy konfliktu i trudno do nich dotrzeć za pomocą tradycyjnej poczty, poprzez zachęcanie ich wiadomościami otrzymywanymi za pomocą smartfonów.

Miejscowi chrześcijanie aplikację mogą bezpłatnie pobrać za pośrednictwem smartfona. Program codziennie udostępnia krótkie teksty, zdjęcia lub filmy  od osób z całego świata. W każdą niedzielę aplikacja ma również krótkie rozważanie Słowa Bożego poprowadzone przez jakiegoś pastora, który pomaga chrześcijanom ufać Bogu w ich sytuacji.

Aplikacja jest dostępna do pobrania od Bożego Narodzenia 2016 r. Dzięki reklamie w mediach społecznościowych program szybko zdobył popularność. Po prawie trzech miesiącach aplikacja dotarła już do ponad 3500 osób. W połowie marca nadesłano 20 000 zachęcających wiadomości - a społeczność związana z aplikacją wciąż rośnie!

Modlitwa i pisanie

Odbiorcy są wdzięczni za słowa, które czytają, i błogosławieństwa, które słyszą: "Dziękuję za te cenne rozważania. Niech Bóg ci błogosławi ", napisał pewien chrześcijanin. "Dziękuję za Twoje pocieszające słowa", dodał inny.

Mamy nadzieję, że chrześcijanie na Bliskim Wschodzie codziennie będą otrzymywali zachęcające wiadomość w formie tekstu, obrazu lub filmu na swoje smartfony - Ty również możesz coś przesłać! Wykorzystaj możliwość nawiązania kontaktu z inną częścią Ciała Jezusa Chrystusa i wyślij im słowa wzmocnienia! Zwłaszcza zdjęcia i krótkie filmy są bardzo wyczekiwane - tworzą bardzo osobisty sposób kontaktu. Nawet krótkie rozważania maksymalnie do 500 słów są bardzo cenione.

Jak to działa:

  • Na początku pomódl się, aby Bóg dał ci dobre pomysły i odpowiednie słowa.
  • Zrób zdjęcie, nagraj film wideo (maks. 15 sek.), napisz kilka krótkich, zachęcających zwrotów w języku angielskim. Bądź kreatywny.
  • Podziel się czymś osobistym. Powiedz, ile masz lat i z jakiego kraju pochodzisz.
  • Dodaj jakiś werset biblijny, który pasuje do sytuacji prześladowań i niesie zachętę. Prosimy nie wysyłaj samych wersetów biblijnych, ale zawsze dodaj jakąś osobistą wiadomość do uciskanego rodzeństwa! Napisz o tym, jak np. znalazłeś nową odwagę w trudnych czasach i dlaczego konkretny werset w danym czasie ci pomógł.
  • Prześlij daną wiadomość za pomocą poniższego formularza. My prześlemy tę widomość do chrześcijan w Syrii i Iraku.

Uwagi dla „ambasadorów zachęty“:

  • Nie podawaj żadnych danych osobowych innych niż powyższe.
  • Nie wspominaj o Open Doors; upewnij się także, że na zdjęciach lub filmach nie ma odniesienia do Open Doors.
  • W przypadku zdjęć w formie plakatów lub z tekstem pamiętaj, aby zostawić wystarczająco dużo miejsca na tłumaczenie arabskie (od naszych współpracowników na Bliskim Wschodzie).
  • Przesyłaj zdjęcia i filmy wideo w poziomie i jeśli to możliwe, to o minimalnej szerokości 700 pikseli.

Twoja zachęta

Twoja zachęta dla chrześcijan z Iraku i Syrii

Pliki muszą być mniejsze niż 200 MB.
Dozwolone rozszerzenia plików: gif ; jpg ; jpeg ; png ; pdf ; avi ; mov ; mp4
Poczekaj aż plik zostanie w pełni przesłany (zostanie wyświetolny po pomyślnym załadowaniu).

Dateianforderungen
Tak, zapoznałem się i akceptuję politykę prywatności.

Pola oznaczone gwiazdką * obowiązkowe.

Wszystkie pola są wymagane. E-mail będzie wysyłany za pośrednictwem programu pocztowego.