Akcja pisania listów do rodziców Leah z Nigerii

 

Choćbym nawet szedł ciemną doliną, Zła się nie ulęknę, boś Ty ze mną, Laska twoja i kij twój mnie pocieszają. (Psalm 23,4)

 

Leah została uprowadzona przez bojowników ISWAP, odłamu Boko Haram, ze szkoły z internatem w Dapchi w stanie Yobe w lutym 2018 r. wraz z ponad stu innymi uczennicami. W wyniku porozumienia między rządem Nigerii i bojówka, Boko Haram uwolniła sto cztery dziewczęta, a pięć pozostałych zostało uznanych za zmarłe w niewoli. Grupa zatrzymała 14-letnią Leah, która przyznała się do bycia chrześcijanką, gdyż odmówiła wyrzeczenia się swojej wiary i przejścia na islam. To było ponad półtora roku temu. Na chwilę obecną nie wiadomo jak się czuje Leah. Prosimy napisz parę słów zachęty do rodziny Leah.

Zdjęcie: Rodzice Leah
Zdjęcie: Rodzice i babcia Leah nadal oczekuje na jej uwolnienie

Dla rodziców Leah fakt, że ich córka nie mogła wrócić z innymi uprowadzonymi dziewczynami, był druzgocący: "Każdego dnia, kiedy się budzę, myślę o Leah", mówi jej matka. Jednocześnie rodzice Leah są pod ogromnym wrażeniem wiary jej córki. "Nie wiem, co bym zrobił na jej miejscu", mówi jej ojciec. "Zeznanie mojej córki zbliżyło mnie do Chrystusa”.

Pół roku po jej porwaniu, w sierpniu 2018 roku w Internecie pojawiło się nagranie Leah i jej rodzina odzyskała nadzieję. W 35-sekundowym nagraniu dziewczyna poprosiła prezydenta Buhari o pomoc dla siebie i jej rodziny: „Błagam wszystkich, którzy mnie słyszą o pomoc dla mojej mamy, ojca, młodszego brata i innych krewnych. Proszę, pomóżcie im w tej trudnej sytuacji. Proszę o zrozumienie mojego położenia. Wzywam rząd, szczególnie Pana Prezydenta, aby zlitował się nade mną i pomógł uwolnić mnie z niewoli. Dziękuję”. Ale wkrótce potem ISWAP ogłosiła, że Leah jest teraz jej niewolnicą na całe życie. Według rządu Nigerii, który dąży do uwolnienia Leah, dziewczyna nadal żyje. Jej rodzice nie otrzymali jednak żadnych dalszych oznak życia od córki od czasu nagrania.

Prosimy, módl się o uwolnienie Leah i zachęć kilkoma osobistymi słowami jej rodzinę. "Kiedy myślę o chrześcijanach na całym świecie, którzy modlą się za Leah, dodaje mi to sił, by trwać" - mówi jej matka.

 

Modlitwa i pisemna zachęta- ważne wskazówki dla piszących:

  • Najlepsze są kartki okolicznościowe, prace plastyczne dzieci i pocztówki.
  • Pisz w języku angielskim, krótkim i prostymi zdaniami.
  • Pisz drukowanymi literami.
  • Dla zachęty dołącz 1-2 wersety biblijne.
  • Wykaż się wrażliwością; nie rozpisuj się nad trudną sytuacją odbiorcy i nie opisuj błogosławieństw związanych z życiem w twoim kraju.

 

Dla celów bezpieczeństwa:

  • Nie wspominaj o organizacji Open Doors w swoich listach.
  • Jeśli wysyłasz pocztówkę, prześlij ją w kopercie i nie umieszczaj na niej adresu Open Doors.
  • Możesz podać swoje imię i nazwisko, ale nie podawaj pełnego adresu.
  • Nie krytykuj religii narodowej ani ekstremistów religijnych, rządu, systemu sądowego ani przywódców politycznych.
  • Nie wysyłaj pieniędzy ani nie składaj propozycji pomocy.

 

Adres do wysyłki:

Rodzice Leah z Nigerii
c/o Open Doors
Skr. Pocztowa 91
02-783 Warszawa 59

Na pocztę od Was oczekujemy do 31.01.2020

Listy przekażemy dalej.

 

Wszystkie pola są wymagane. E-mail będzie wysyłany za pośrednictwem programu pocztowego.