Wsparcie dla młodych liderów w Syrii

Szczególnie młodzi liderzy pracownicy syryjskich kościołów doświadczają trudnego czasu. Wielu chrześcijan opuściło Syrię, w tym duchowni i przywódcy kościelni oraz osoby pracujące z młodzieżą; w tym samym czasie wzrosły wyzwania związane z posługą kościelną. Młodzi liderzy potrzebują szkoleń, ale potrzebują też naszej zachęty.

 

Dlatego chcemy okazać im nasze wsparcie. Zachęcamy, abyś napisał kilka osobistych słów poprzez zamieszczony poniżej formularz. Akcja trwa do 31.07.2020.

 

Zdjęcie: Młodzi liderzy chrześcijańscy z Syrii
Zdjęcie: Młodzi liderzy chrześcijańscy z Syrii

 

Wyzwania stojące przed młodymi przywódcami w Syrii

"W Syrii pojawiła się próżnia, praca stała się jeszcze bardziej uciążliwa i mniej jest ludzi, którzy mogą pomóc", mówi pastor Edward, który chce zaspokoić te potrzeby razem z Open Doors i dlatego szkoli i towarzyszy młodym liderom. Potrzebują oni profesjonalnego szkolenia w zakresie przywództwa, ale także wskazówek dotyczących osobistego stylu życia. Wielu z nich jest jeszcze młodych w wierze i wciąż nadal pod wpływem muzułmańskiego środowiska lub pochodzenia. Stopniowo poznają chrześcijańskie wartości i zasady.

 

Co więcej, młodzi przywódcy, jak wielu innych Syryjczyków, muszą poradzić sobie z traumą wojenną. "Pochodzimy z kultury wstydu", zaznacza pastor Abdallah. "Zazwyczaj nie rozmawiamy o naszych wewnętrznych sprawach.” Promowanie dojrzałości emocjonalnej lidera jest zatem szczególnym przedmiotem szkolenia w zakresie przywództwa.

Zdjęcie: Szkolenie w zakresie przywództwa - jak tu w Damaszku - obejmuje aspekty zawodowe, ale także osobiste jak i kształtowanie charakteru.
Zdjęcie: Szkolenie w zakresie przywództwa - jak tu w Damaszku - obejmuje aspekty zawodowe, ale także osobiste jak i kształtowanie charakteru.

Jednocześnie młodzi przywódcy w Syrii mają obecnie wielkie możliwości dotarcia z Ewangelią do ludzi. "Wojna zmusiła wielu Syryjczyków do przeniesienia się do innych części kraju. Spotykamy teraz tak wielu, którzy nie wiedzą nic o Jezusie Chrystusie ani o chrześcijaństwie", mówi młody przywódca Talar Hartounian. Ponadto wspólnoty coraz bardziej angażują się w działania w swoim otoczeniu. "Wierzę, że jeśli będziemy mieli wiernych przywódców pracujących w sąsiedztwie, zobaczymy wiele dobrych owoców", jest przekonany pastor Abdallah.

 

Jak możesz zachęcić?

Módl się na początku, aby Bóg dał Ci dobre pomysły i właściwe słowa.                      
 
Napisz kilka zachęcających zdań w prostym języku angielskim zawierających  werset z Pisma Świętego.
 
Jesteśmy rodziną – niech to będzie Twoja osobista wiadomość! Podaj swoje imię (tylko imię), wiek i kraj, z którego pochodzisz. Dodaj zdjęcie siebie lub grupy, z którą tworzysz tę wiadomość.
 
Zachęcamy do używania wersetów biblijnych, które są budujące i pasują do ich sytuacji. Poza wersetami napisz kilka osobistych słów. Na przykład, pisz o tym, jak w trudnych czasach znalazłeś odwagę i dlaczego pewien werset w tym czasie szczególnie Ci pomógł. Opowiedz im o swoich osobistych duchowych wyzwaniach i o tym, jak Bóg poprzez nie do Ciebie przemówił.
 
Wyślij swoje przesłanie zachęty, korzystając z poniższego formularza. My przekażemy je chrześcijanom w Syrii.

Ważne informacje:

  1. W wiadomościach nie wspominaj o Open Doors.
  2. Nie omawiaj kwestii politycznych. Nie nadmieniaj nic o rządzie lub opozycji.
  3. Nie wspominaj o państwie Izrael oraz nie nawiązuj do wersetów biblijnych mówiących o Izraelu. Formalnie Syria i Izrael są nadal w stanie wojny, a wzmianka o nich może zostać źle zrozumiana przez władze i spowodować trudności dla odbiorców.
Zachęta dla liderów młodzieżowych w Syrii
Tak, zapoznałem się i akceptuję politykę prywatności.

Pola oznaczone gwiazdką * obowiązkowe.