Wiadomości

Syria: Zjednoczeni w modlitwie

Chrześcijanie wzywają Kościół na całym świecie do wspólnego dnia modlitwy

(Open Doors Polska) - W sobotę 16 grudnia 2017 r. chrześcijanie w Syrii zjednoczą się w modlitwie za swój kraj. W większych miastach Syrii nabożeństwa modlitewne odbywać się będą w kościołach różnych wyznań. Wspólny dzień modlitwy jest inicjatywą Open Doors i odbywa się corocznie. Chrześcijanie w Syrii proszą Kościół na całym świecie o przyłączenie się do nich w modlitwie.

W syryjskim radiu i telewizji będą emitowane nabożeństwa modlitewne. Tematem na rok 2017 jest "Emmanuel, Bóg jest z nami". Uczestnicy dnia modlitwy chcą skupić się na radości narodzin Jezusa, dziękować Bogu za Jego obecność i opiekę oraz chwalić Go za to, że cały czas jest z nimi.

Zdjęcie: Duchowni różnych denominacji podczas dnia modlitwy w 2016 r.
Zdjęcie: Syryjscy duchowni różnych denominacji podczas dnia modlitwy w 2016 r.

„Świadomie wybraliśmy kościół innej denominacji do prowadzenia nabożeństw w każdym mieście", mówi jeden z organizatorów. Spotkania modlitewne odbywają się m. in. w Aleppo, Damaszku, Homs, Hamie, Tartusie i Latakii.

Dołącz 16 grudnia ze swoją modlitwą do chrześcijanami z Syrii! Stań obok naszego prześladowanego rodzeństwa i módl się do Boga o pokój dla tego kraju!

Dziękujemy Bogu…

  • za chrześcijan, którzy pozostali w Syrii i nadal służą w Kościele.
  • za projekty, którymi Open Doors również dzięki Waszej pomocy, może wspierać tamtejszych chrześcijan.
  • że wielu muzułmanów mogło poznać Jezusa i zdecydowali się przyjąć Go jako swego Zbawiciela.