Verfolgung

Prześladowania

"Jeżeli was świat nienawidzi, wiedzcie, że Mnie pierwej znienawidził. Gdybyście byli ze świata, świat by was kochał jako swoją własność... Jeżeli Mnie prześladowali, to i was będą prześladować." - J 15:18,20
Prześladowania na świecie

Prześladowania chrześcijan na świecie

Dziś trwa największe prześladowanie wszechczasów. Organizacja Open Doors szacuje, że około 100 milionów ludzi w ponad 50 krajach jest prześladowanych z powodu tego, że wierzą w Jezusa Chrystusa.

Skorzystaj ze swojej wolności i dowiedz się więcej na temat prześladowanego Kościoła na świecie. Czytaj informacje od chrześcijan, którzy każdego dnia płacą wysoką cenę za swoją wiarę w Jezusa Chrystusa i pomimo tego przy Nim nieustannie trwają.

Aktualne wiadomości 
 
Krzyż

Czym są prześladowania

Nie zawsze gdy chrześcijanie są w potrzebie (jak na przykład w przypadku wojen czy konfliktów) można mówić o prześladowanaich chrześcijan w biblijnym znaczeniu.

Wyjaśnienie 
Mapa świata

Światowy Indeks Prześladowań

Open Doors każdego roku sporządza listę 50 krajów, w których chrześcijanie ze względu na wiarę są prześladowani najmocniej.

Czytaj dalej 
Aktualne wiadomości

Aktualne wiadomości

Każdego dnia chrześcijanie w wielu krajach są więzieni, dyskryminowani, torturowani a nawet zabijani z powodu swojej wiary. Tu znajdziesz aktualne wiadomości o prześladowaniach chrześcijan.

Aktualne wiadomości 
Opisy krajów

Opisy krajów

Nie zawsze prześladowania Chrześcijan wynikają ze strony rządu. W niektórych krajach to ekstremiści uciskają Kościół.

Opisy krajów